Pozvánka na Tímového záchranára 2011

Kategória: Recenzie Pridané 22.04.2011 Autor: Milan Dermek
Popisek
Dňa 28.apríla sa uskutoční 3. ročník športovo – vedomostnej súťaže Tímový záchranár. Súťaž organizuje Žilinská univerzita v Žiline, Fakulta špeciálneho inžinierstva, Katedra požiarneho inžinierstva v spolupráci zo Strednou školou požiarnej ochrany MV SR v Považskom Chlmci, kde bude súťaž aj prebiehať.

Zúčastniť sa môžu študenti stredných a vysokých škôl zameraných na požiarnu ochranu, prihlásení sú už účastníci aj z Čiech. Súťaž bude prebiehať v 2 kategória – muži a ženy, pričom ženy budú mať niektoré disciplíny zľahčené. Súťaží sa v disciplínach ako rozťahovanie „B“ prúdov, vytiahnutie figuríny z auta a prenesenie na určitú vzdialenosť, stáčanie „C“ hadíc, vytiahnutie hadíc do 2.poschodia lezeckého trenažéra a ďalšie.


Disciplíny napodobňujú reálne situácie, s ktorými sa profesionálny hasiči stretávajú pri svojich zásahoch. Študenti si aj takýmto spôsobom môžu bližšie osvojiť prácu s hasičkou výbavou a preveriť svoju fyzickú kondíciu.
V prípade, že Vás daná súťaž zaujala, môžete sa prísť pozrieť dňa 28.apríla do priestorov Strednej školy požiarnej ochrany MV SR v Považskom Chlmci (Žilina). Vítaní sú aj prípadný sponzori :).


Ďalšie informácie o súťaži nájdete na stránke: http://fsi.uniza.sk/kpi/osobne_stranky/sport/index.htm  


Vo fotogalérií si môžete pozrieť fotky z tréningu študentov Žilinskej univerzity.

Text a foto: Milan Dermek

Fotografie k článku

Hodnotenie: 3.7

Súvisiace články

Pridaj komentár

Meno:
Text:
Overovací reťazec:
Facebook ikona Pridajte sa k nám!

webgrafika