Cvičenie hasičov z Kysuckého Nového Mesta

Kategória: Prevencia Pridané 21.09.2011 Autor: Bc. Panáková Jaroslava
Popisek
Dňa 19.09.2011 bolo vykonané taktické cvičenie hasičov z hasičskej stanice v Kysuckom Novom Meste na objekt základnej školy v Nesluši. Cvičenie bolo zamerané na evakuáciu osôb zo školského zariadenia použitím výškovej techniky pri podozrení na požiar v učebni.

Udalosť bola nahlásená na operačné stredisko OR HaZZ v Čadci. Z hasičskej stanice Kysucké Nové Mesto bolo na cvičenie vyslané: AR 30 - Mercedes Benz Atego, CAS 30 - Iveco Trakker a CAS – Renault Midlner.

Pred príchodom jednotky bol v škole o 10:00 hod vykonaný požiarny poplach, a následne bola vykonaná evakuácia všetkých prítomných žiakov a pedagogického dozoru nachádzajúcich sa v objekte základnej školy. Žiaci spolu s učiteľmi sa zhromaždili na ihrisku neďaleko školy.

Po príjazde na miesto bol vykonaný prieskum objektu základnej školy dvoma príslušníkmi s dýchacími prístrojmi, kde bolo zistené, že sa jedná o zadymenie učebne. Na lokalizáciu a likvidáciu bol nasadený vysokotlakový prúd.

Pri obhliadke priestorov školy hasiči zistili, že v jednej triede sa nachádzajú uviaznutí chlapci, ktorí cez okno prešli na nižšiu časť strechy školy a odtiaľ boli evakuovaní pomocou automobilového rebríka na zem. Jedna osoba, ktorá sa nachádzala v učebni, kde vznikol požiar bola evakuovaná pomocou nosidiel z CAS Renault Midlner a bola jej poskytnutá predlekárska prvá pomoc. Hasiči vykonali opätovný prieskum objektu, kde našli ďalšie dve osoby, ktoré evakuovali pomocou evakuačnej masky.

Keď už nehrozilo nebezpečie, deti sa priblížili k hasičskej technike a obdivovali prácu hasičov.  

Cieľom cvičenia bolo precvičiť vzájomnú spoluprácu členov HaZZ a pedagogického personálu pri skutočnom požiari a potrebnej evakuácie v škole. Cvičenie bolo tiež zamerané na prácu s výškovou technikou. Ďalej bol preverený čas výjazdu a dojazdu hasičskej jednotky.

Počas zásahu neprišlo k zraneniu členov ani k poškodeniu techniky HaZZ ani majetku základnej školy. Na cvičení sa zúčastnilo 6 príslušníkov z hasičskej stanice Kysucké Nové Mesto.

Po ukončení cvičenia sa jednotka vrátila na svoju základňu a vozidlo Renault Midlner ešte skôr opustilo priestory školy a bolo vyslané na skutočný zásah.

Autor: Bc. Panáková Jaroslava

Fotografie k článku

Hodnotenie: 3.8

Súvisiace články

Pridaj komentár

Meno:
Text:
Overovací reťazec:

Diskusia

Pridal: veronika 21.09.2011 o 20:58  

to sa detom urite páčilo len pevne dufam že sa k hasičskému autu budu približovať len na takýchto cvičeniach a nie na ozajstných zásahov bodaj by ich čo najmenej bolo a čo najviac tých cvičebných


webgrafika