Zásahy 25. 02. 2012 - dopravná nehoda, pád z výšky, zrážka lyžiarov

Kategória: Správy Pridané 08.03.2012 Autor: ATE
Popisek
Dňa 25. 02. 2012 zasahovali posádky:

KRIŠTOF 04 - Košická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela k dopravnej nehode. V Kuzmiciach havarovalo pravdepodobne po šmyku osobné auto. V aute bol 25-ročný muž z Trebišova, ktorý bol v bezvedomí a utrpel mozgovolebečné poranenie. Na mieste leteckí záchranári spolupracovali s posádkou RZP. Pacienta lekár VZZS zaintuboval, zabezpečil základné životné funkcie a vrtuľníkom ho transportovali do Univerzitnej nemocnice v Košiciach.

KRIŠTOF 01 - Bratislavská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do Dolnej Dubovej. Pri pílení dreva tam spadol zo stromu zo 7-metrovej výšky 44-ročný muž. Pri páde si spôsobil otras mozgu a úraz chrbtice. Po ošetrení ho leteckí záchranári transportovali vrtuľníkom do nemocnice v Trnave.

KRIŠTOF 02 - Banskobystrická posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR - TRANSPORT EUROPE letela do lyžiarskeho strediska Skalka pri Kremnici. Do 12-ročného lyžiara zo Stupavy tam počas jazdy na vleku vrazil iný lyžiar a pri zrážke mu spôsobil zlomeninu predkolenia. Lyžiarska služba privolala leteckých záchranárov. Tí pacienta ošetrili a transportovali do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici.

ilustračné foto


Hodnotenie: 3.7

Súvisiace články

Pridaj komentár

Meno:
Text:
Overovací reťazec:

webgrafika