RECENZIA: Zásahová prilba F1 SF MSA GALLET

Kategória: Recenzie Pridané 06.04.2012 Autor: Lukáš Beták
Popisek
Vážení čitatelia v tomto článku by som Vám rád predstavil asi najznámejší typ hasičskej prilby používanej nielen na Slovenku, ale aj v celej Európe od celosvetového výrobcu MSA Auer.

Jedná sa o zásahovú hasičskú prilbu F1 SF MSA Gallet, ktorých 1 600 ks pred nedávnom spoločnosť Techno group spol. s.r.o., ktorá pôsobí na Slovensku ako autorizovaný zástupca svetového výrobcu MSA Auer dodala pre Ministerstvo vnútra SR aby sa zaradili do používania pre príslušníkov Hasičského a záchranného zboru SR. Bežné farebné prevedenia týchto sú: červená (pre veliteľov), žltá resp. fluorescenčná alebo strieborná resp. niklová. Ochranná hasičská prilba je osobný, ochranný, pracovný prostriedok, na zvýšenie bezpečnosti zasahujúcich hasičov. Spĺňa normu (EN 443:2008), ktorá ustanovuje vlastnosti ochranných prílb pre hasičov. Tvárový štít na tejto prilbe, ktorý môže byť číry alebo pozlátený (podľa žiadosti) spĺňa normu EN 14458. Prilba okrem štítu má aj vnútorné ochranné okuliare. Upevnenie prilby na hlave príslušníka je riešené podbradným ramienkom, ktorý je možné použiť v 4 pozíciách. Vo vnútri škrupiny sa nachádza pohodlná, penová vypchávka a sieťovka, ktorá umožňuje zasahujúcemu hasičovi optimálne pohodlie. Pod touto sieťkou je vypchávka s vrstvou aramidu, je to pevný ohňovzdorný syntetický materiál, ktorý sa používa v leteckom priemysle a v armáde, na výrobu nepriestrelných viest ako náhrada azbestu. Prilba je odolná voči zvýšenej a nízkej teplote. Jej povrch obsahuje elektricky izolačnú vrstvu. Hasičské prilby od MSA majú okrem dobrých vlastností aj rozsiahle príslušenstvo. Zátylníky v rôznych prevedeniach, respirátory, masky integrované priamo do prilby alebo upevnené pomocou originálnych uchycovacích remienkov na prilbe. Ďalej MSA Gallet ponúka ako príslušenstvo svietidlá, ako napr. MSA Peli XP LED 1W alebo Peli XP a komunikačné systémy napr. L´COM, MICRO alebo OSTEO.

Vysoká odolnosť proti nárazu, sálavému teplu, plameňom a chemickým látkam, to je to najdôležitejšie čo od prilby hasiči potrebujú a očakávajú a to prilba Gallet F1 SF má a aj preto je u hasičov tak obľubená.

Na záver by som chcel poďakovať spoločnosti Techno group spol. s.r.o. za poskytnutie prilby a informácií o nej k napísaniu tohto článku. 

Prosím tých, ktorý používajú tieto prilby aby svoje názory, skúsenosti, prípadne pripomienky napísali do komentáru pod článkom. Ďakujem.

Pre protipožiarne.sk napísal Lukáš Beták

Fotografie k článku

Hodnotenie: 3.8

Súvisiace články

Pridaj komentár

Meno:
Text:
Overovací reťazec:

Diskusia

Pridal: karci07.04.2012 o 23:00  

ťažká a veľmi vysoká, inak účel splnený...

Pridal: Lajči09.04.2012 o 11:54  

Ťažká a vysoká? Mne vyhovuje úplne, toš každý ma iný názor... mám model F1 aj F2 a Gallet by som už nemenil za nič.

Pridal: Lajči09.04.2012 o 11:55  

Akurát ten "nový" upínací systém je na ...

Pridal: Marek10.09.2012 o 19:34  

Krásna :)

Facebook ikona Pridajte sa k nám!

Videá

Video: Zle zaparkované auto

Video: Zle zaparkované auto
Ako znepríjemňujú zle zaparkovan&ea...

Hasiči  Peru a zemetrasenie

Hasiči Peru a zemetrasenie
Hasiči z peru po zemetrasení....

Reklama na baterky a hasiči

Reklama na baterky a hasiči
Duracell a hasiči...


webgrafika