Zrekonštruovaná hasičská stanica v Sabinove

Kategória: Recenzie Pridané 15.08.2012 Autor: Milan Dermek
Popisek
Hasiči v Sabinove sa tiež môžu tešiť zo zrekonštruovanej hasičskej stanice. Fotky zo stanice pred a po rekonštrukcií si môžete pozrieť vo foto galérií.

 

Tlačová správa HaZZ:
Dňa 24. februára 2012 bola za účasti ministra vnútra SR JUDr. Daniela Lipšica, prezidenta Hasičského a záchranného zboru plk. Ing. Pavla Mikuláška, mjr. Ing. Jána Goliaša riaditeľa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove a generálneho sekretára DPO SR – Vendelína Horvátha slávnostne otvorená a odovzdaná do užívania zrekonštruovaná hasičská stanica v Sabinove ( OR HaZZ Prešov ). Stavebné práce na hasičskej stanici prebehli v období máj 2010 až december 2011. Kolaudácia stavebného objektu bola vykonaná dňa 08. februára 2012. Projekt bol spolufinancovaný Európskou úniou vo výške 94,8% z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a vo výške 5,2% zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Čiastka poskytnutého príspevku na stavbu bola 632 399,15 €.

Rekonštrukciou stavebného objektu boli vytvorené nové priestory podľa štandardu vybavenosti hasičských staníc a pôvodné priestory prešli rozsiahlou modernizáciou. Zateplenie fasády výrazne zlepšilo ekonomicko-technické vlastnosti objektu. Objekt je dostavaný nadstavbou, kde sa nachádza priestor pre vzdelávanie a odbornú prípravu, vnútorný výcvikový priestor pre fyzickú prípravu a pre regeneráciu. V prístavbe je umyváreň špeciálnej hasičskej techniky. Súčasťou rekonštrukcie bolo aj zvýšenie veže pre sušenie hadíc s novým zastrešením. Na slávnostnom otvorení po príhovoroch bola budova vysvätená a všetci zúčastnení si mohli prezrieť priestory zrekonštruovanej hasičskej stanice.

Ukončením realizácie projektu došlo k dlhodobému zníženiu energetickej a environmentálnej náročnosti prevádzky, čo má vplyv na výraznú úsporu finančných prostriedkov štátneho rozpočtu, najmä na prevádzku a údržbu budovy. Modernizáciou a stavebnou úpravou boli vytvorené priestory na zlepšenie pracovného prostredia a skvalitnenie a zefektívnenie poskytovania záchranárskych služieb.

 

Fotografie k článku

Hodnotenie: 3.8

Súvisiace články

Pridaj komentár

Meno:
Text:
Overovací reťazec:
Facebook ikona Pridajte sa k nám!

Videá

Trailer: Priebeh dopravnej nehody aj so záchranou

Trailer: Priebeh dopravnej nehody aj so záchranou
Na videu je vidieť ako to môže dopadn&uacu...

Mačiatko v rúre

Mačiatko v rúre
Hasiči zachránia mačiatko z 2 palcovej r&...

Záplavy v obci Doľany

Záplavy v obci Doľany
7. 6. 2011 znova povodne na Slovensku...


webgrafika