Pes zachránil svojich majiteľov pred požiarom

Kategória: Správy Pridané 19.12.2012 Autor: psí svet.sk
Popisek
Len štyri dni po tom, čo si rodina Newmanová priniesla domov z útulku kríženca šar-peia menom Bear, sa stal adoptovaný psík hrdinom. Svojím štekaním upozornil spiacich členov rodiny na obrovský požiar, ktorý sa blížil k ich domu.

Rodina Newmanová už chovala tri psy a nemohla si pomôcť šar-peia neadoptovať. Bear hľadal nový domov už nejaký ten čas, no v miestnom útulku šťastie nemal. A preto ho chceli pracovníci utratiť. Našťastie ho zachránili pracovníci z organizácie Angels Among Us, kde strávil rok, kým si po neho neprišla rodina Newmanová. Psíkovi nevedeli na prvý pohľad odolať, pretože sa veľmi nápadne podobal na ich najstaršieho psa Charlieho. Keď podpisovali adopčnú zmluvu, ešte netušili, ako budú psíkovi vďační za záchranu života.

Bear bol súčasťou novej rodiny len štyri dni, kedy zrazu začal v noci, o 2:30, sústavne štekať. Pán Newman vstal z postele, aby zistil, čo psa rozrušilo. Keď sa pozrel z okna, kde stál pes, zbadal obrovský lesný požiar. Bez upozornenia by rodina pokojne spala ďalej a oheň by ich pochoval zaživa.

Psie varovanie umožnilo zavolať včas hasičov, ktorí dostali požiar včas pod kontrolu. Zachránili tak nielen rodinu, ale aj všetkých domácich miláčikov. "Sme vďační za Beara," vraví Sarah Newmanová. "Tak, ako dávate pozor na nich, tak isto dávajú aj vaše psy pozor na vás."

Ďalších psov hrdinov nájdete na www.psisvet.sk

Autor: © psisvet.sk


Hodnotenie: 3.6

Súvisiace články

Pridaj komentár

Meno:
Text:
Overovací reťazec:
Facebook ikona Pridajte sa k nám!

Videá

Hasiči Bratislava HS-4

Hasiči Bratislava HS-4
Časť techniky bratislavských hasičov....

Zle postavený rebrík

Zle postavený rebrík
Požiar v Švédsku...

Obliekanie japonského hasiča

Obliekanie japonského hasiča
Ukážka pre deti...

Hydroplán Canadair cl 415

Hydroplán Canadair cl 415
Zaujimavé lietadlo na lesné požiare...


webgrafika