FIRECO 2013

Kategória: Recenzie Pridané 06.05.2013 Autor: Pavol Varačka
Popisek
v sobotu skončila madzinárodná výstava hasičskej, záchranárskej a zabezpečovacej techniky - FIRECO, na ktorej sa už tradične zišli hasiči, odborná verejnosť, ale aj množstvo nadšencov a priaznivcov hasičov.

Výstava trvala od štvrtka 2. mája. Okrem vystavovateľov z oblasti požiarnej ochrany si návštevníci mohli prezrieť zbierku hasičských autíčok a iných hasičských kuriozít a taktiež zbierku kreslených hasičských vtipov. Počas sprievodného programu ste mohli vidieť hasičov z trenčianskej stanice a ich ukážky vyslobodzovania zranenej osoby z automobilu, hasenie horiaceho auta alebo záchranu z výšok pomocou výškovej techniky a lezeckej techniky. Na svoje si prišli aj milovníci štvornohých miláčikov. Špeciálna kynologická záchranná služba Slovakia Nýrovce predviedla poslušnosť svojich záchrannárskych psov a vyhladávanie osôb. 

V piatok sa na Firecu konali majstrovstvá SR vo vyslobodzovaní zranených osôb. Súťaže sa zúčastnilo celkovo deväť peťčlenných tímov pričom prvenstvo obhájili hasiči z Nitry, druhí skončili hasiči z útvaru HaZZ hlavného mesta Bratislavy. Tretie miesto si vybojovali hasiči OR HaZZ Lučenec.

V sobotu bola na programe celoslovenská súťaž hasičskej historickej techniky a oslavy sv. Floriána.

Odborný program predstavovala medzinárodná konferencia s témou Protipožiarna bezpečnosť kultúrnych pamiatok – národné kultúrne pamiatky.

Súbežne s Firecom prebiehal aj UNIPROTECH - 10 ročník výstavy ochranných pracovných prostriedkov a technológií pre zabezpečenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci.


 Fotografie k článku

Hodnotenie: 3.7

Súvisiace články

Pridaj komentár

Meno:
Text:
Overovací reťazec:

Diskusia

Pridal: Marek07.05.2013 o 20:33  

Krásne fotky! Prečo nieje aj fotka T815-7 medzi ostatnými ale len ako miniatúra na začiatku? :)


webgrafika