Požiar skladu pneumatík a oleja v Podolí

Kategória: Správy Pridané 01.08.2013 Autor: Martin Piškula
Popisek
30.7.2013 o 17:30 ohlásil predseda poľnohospodárskeho družstva Podolie veliteľovi OHZ Pobedim požiar skladu v areáli PD Podolie v obci Podolie.

Zvolanie členov OHZ Pobedim prebehlo mobilným telefónom. Na zásah bola vyslaná technika AHZS Mercedes Vario + 2 členovia OHZ Pobedim. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že na mieste už zasahuje jednotka HaZZ NM s vozidlom Iveco Trakker + 3 príslušníci HaZZ a zamestnanci PD Podolie s užívateľom objektu.

Jednalo sa o požiar skladu so starým olejom a pneumatikami z nákladných vozidiel zachvátených plameňom. Jednotka OHZ Pobedim sa nahlásila veliteľovi zásahu /VZ/ HaZZ a ten dal pokyn na hasenie použiť vysokotlaký prúd z vozidla AHZS MB Vario 815 OHZ Pobedim. Po odchode jednotky HaZZ z miesta požiaru na základňu prevzala požiarovisko jednotka OHZ Pobedim spolu s predsedom a užívateľom PD.

Členovia OHZ Pobedim s technikou AHZS MB Vario 815 dohášali skryté ohniská a zalievali miesto požiaru. Počas zásahu neprišlo k zraneniu členov OHZ ani k poškodeniu hasičskej techniky OHZ Pobedim. Po celkovom uhasení požiaru a odovzdaní požiaroviska a doplnení PHM sa jednotka vrátila na svoju základňu.

Správa OHZ Pobedim


Hodnotenie: 3.7

Súvisiace články

Pridaj komentár

Meno:
Text:
Overovací reťazec:
Facebook ikona Pridajte sa k nám!

webgrafika