Vážna dopravná nehoda pri Žiline smer Terchová

Kategória: Správy Pridané 13.10.2013 Autor: Redakcia
Popisek
Dňa 12.10, cca o 17:10 sa stala veľmi vážna dopravná nehoda na ceste zo Žiliny do Terchovej na úrovni obce Teplička nad Váhom.

Vodič na BMW z okresu Žilina, jazdiaci v smere od Žiliny chcel odbočiť z hlavnej cesty na vedľajšiu, začal brzdiť no za ním jazdiaci vodič dodávky značky Iveco z okresu Dolný Kubín nestihol zareagovať a v plnej rýchlosti nabúral do predním idúceho BMW. Následkom nárazu došlo k odhodeniu vozidla mimo vozovku.

Pri nehode sa ľahko zranil vodič BMW a spolujazdec bol s veľmi vážnymi zraneniami a v bezvedomí prevezený do FNsP Žilina, vodič Iveca sa pri nehode nezranil. Na miesto nehody boli vyslaní hasiči zo Žiliny 1+3 a dve vozidlá záchrannej služby Falck, hasiči po príchode na miesto nehody poskytli prvú predlekársku pomoc zraneným a následne ich predali do starostilovsti ZZS, vykonali protipožiarné opatrenia na vozidlách, uniknuté kvapaliny posypali sorbentom, očistili vozovku a pomohli odťahovej službe s odpratávaním vozidiel. K nehode bol privolaný aj súdny znalec z odboru cestnej dopravy, ktorý asistoval dvom posádkam dopravných policajtov pri dokumentovní dopravnej nehody. Počas dokumentovania nehody bola cesta č. 583 medzi Žilinou a Terchovou neprejazdná cca 3 hodiny, obchádzka bola možná cez obec Teplička nad Váhom.

Autor: Matej Kurinec

Fotografie k článku

Hodnotenie: 3.8

Súvisiace články

Pridaj komentár

Meno:
Text:
Overovací reťazec:

webgrafika