Dva zásahy hasičov z Likavky

Kategória: Správy Pridané 17.09.2014 Autor: Redakcia
Popisek
Hasiči z Likavky vyrážali ku dvom výjazdom. Pílili nebezpečne sa nakláňajúci sa strom a vyťahovali zapadnutý osobný automobil.

Dňa 6.9.2014 starosta obce Likavka požiadal jednotku DHZ Likavka o technický výjazd - odpílenie stromu, ktorý sa nebezpečne nakláňal nad hlavnú cestu E57 v smere do Ružomberka (pri Domove dôchodcov Senires).  Na zásah bola vyslaná zásahová jednotka 1+3 členov.  Po príjazde jednotky a zistení stavu, jednotka DHZ zahájila zásah s použitím výsuvného rebríka a motorovej píly Stihl. 
Po odpílení stromu a zbalení vecných prostriedkov sa jednotka DHZ Likavka vrátila na svoju základňu. Počas zásahu neprišlo k zraneniu zasahujúcich členov DHZ ani k poškodeniu hasičskej techniky.

Dňa 11.9.2014 starosta obce Likavka požiadal jednotku DHZO Likavka o technický výjazd - vytiahnutie zapadnutého osobného automobilu. Na zásah bola vyslaná zásahová jednotka 1+5 členov. Po príjazde jednotky na miesto dopravnej nehody bolo zistené, že vplyvom silného dažďa bol podmytý prekop miestnej komunikácie, následkom čoho sa prepadol zásyp výkopu. Osobný automobil zapadol prednou nápravou do prekopu a visel na podvozku. Pri príchode zásahovej jednotky už dopravnú nehodu dokumentovala polícia. Po zistení stavu jednotka DHZO zahájila zásah s použitím mechanického zdviháka, drevených hranolov a motorovej píly Stihl. Po zdvihnutí a podsypaní kolies bolo auto vytlačené na cestu. Prepadnutý cestný prekop jednotka zasypala privezeným kamenivom. 
Po zbalení vecných prostriedkov sa jednotka DHZO Likavka vrátila na svoju základňu.
Počas zásahu neprišlo k zraneniu zasahujúcich členov DHZO ani k poškodeniu hasičskej techniky.

DHZ Likavka

Fotografie k článku

Hodnotenie: 3.6

Súvisiace články

Pridaj komentár

Meno:
Text:
Overovací reťazec:
Facebook ikona Pridajte sa k nám!

Videá

Netradičká hasičská technika

Netradičká hasičská technika
Zopár kúskov ozaj zaujímav&ya...

Keď spieva 400 hasičov

Keď spieva 400 hasičov
Uvítacia pieseň piatej medzinárodne...


webgrafika