Linka 112 funguje 15 rokov, jej operátori zaznamenali viac ako 20 miliónov volaní

Autor: Ministerstvo vnútra SR Publikované: 09.02.2018 o 00:00

V Slovenskej republike bolo číslo tiesňového volania 112  zavedené  1. júla 2003. Už 15 rokov sa naša krajina pravidelne zapája do aktivít Európskeho dňa 112, vyhláseného Európskou asociáciou liniek tiesňového volania /EENA/ na 11. február. 

Úlohou Európskeho dňa 112 je zvýšiť povedomie občanov o existencii a fungovaní čísla tiesňového volania 112, eliminovať počet neoprávnených volaní, zvýšiť efektivitu záchranných zložiek a tým významnou mierou pomôcť pri záchrane života a zdravia občanov, majetku a životného prostredia.

European emergeny number association

Sekcia krízového riadenia MV SR  v spolupráci s policajnými a záchranárskymi zložkami pri príležitosti Európskeho dňa 112 v Bratislave v priestoroch  letiskovej haly M. R. Štefánika  v piatok  9. februára 2018  pripravila bohatý program, na ktorom bola odprezentovaná činnosť záchranárskych zložiek. Akcie orientované najmä na deti a žiakov avšak zorganizovali aj jednotlivé koordinačné strediská (PDF, 170 kB)Integrovaného záchranného systému. Každý záujemca sa tak mohol oboznámiť s činnosťou hasičov, policajtov, pracovníkov kontrolných chemických laboratórií i operátorov koordinačných stredísk IZS.

 

Prezentácia zložiek IZS na Letisku M.R. Štefánika

Na l bratislavské letisko v piatok dorazili stovky ľudí, väčšinou detí. "Ľudia tu dnes môžu vidieť kompletnú prácu záchranných zložiek od kontrolného chemického laboratória, cez záchranárov, policajtov a môžu tak získať bližší pohľad na tú ich prácu, ktorú vykonávajú," povedal hovorca MV SR Petar Lazarov.

Prezentácia zložiek IZS na Letisku M.R. Štefánika


Za 15 rokov fungovania zaznamenali na linke 112 viac ako 20 miliónov hovorov. „Začiatkom tohto roka sme spustili aj SMS službu, prostredníctvom ktorej sa ľudia budú môcť dovolať alebo "dopísať" na linku tiesňového volania aj v prípade, keď nemôžu použiť telefón a telefonovať a sú v ohrození života, prípadne ľudia, ktorí sú nepočujúci a nemôžu sa inak dorozumievať," uviedol  Petar Lazarov. Takýto prípad už bol zaznamenaný a záchranná služba prišla na pomoc. 

 

 

Ako poskytnúť prvú pomoc Deti intenzívne "vyťažovali" políciu:-) Hasičská technika Pes canisterapeut, skvelý a krásny
Pre deti organizátori nachystali propagačné predmety Rozdával sa aj časopis Mladý záchranár Technika záchranárskych zložiek Záchranári deti učili základom prvej pomoci
Záujem bol aj o prezentáciu hasičov Záujem bol nad očakávanie    

Pridaj komentár

Meno:
Text:
Overovací reťazec:
Facebook ikona Pridajte sa k nám!

Videá

Retro alebo ako vyzerali hasiči v roku 1997

Retro alebo ako vyzerali hasiči v roku 1997
Hasiči Sobrance na stanici s technikou v roku 199...

Tak trénujú hasiči

Tak trénujú hasiči
Hasič Tomasz Romaniuk trénuje s auton&oacu...

Prvá pomoc - nájdená osoba popáde

Prvá pomoc - nájdená osoba popáde
Kurz prvej pomoci Červený kríž...


webgrafika