Najväčšia slovenská súťaž dobrovoľných hasičov v požiarnom útoku prebehla v Ďurďove v okrese Považská Bystrica

Autor: Ministerstvo vnútra SR Publikované: 10.09.2018 o 00:00

Na 18. ročníku Ďurďovského výstreku o putovný pohár veliteľa Jána Ďuriša sa v sobotu 8. septembra 2018 predstavilo 124 súťažných tímov zo Slovenska a z Česka. Súťaž v Ďurďove má už svoju tradíciu, aj tento ročník bol spojený s bohatým sprievodným programom. Zároveň bola posledným kolom 18. ročníka Slovensko - moravskej hasičskej ligy.

 „S prihláškami na súťaž nemáme žiadny problém. Keď otvoríme registráciu, po približne 4 hodinách máme naplnený počet súťažných tímov," s úsmevom prezradil starosta obce a súčasne aj predseda Dobrovoľného hasičského zboru v Ďurďovom Anton Ondrásky.

Súťaž v Durďovom

Tento ročník súťaže bol však o niečo slávnostnejší ako minulé. Ďurďovským hasičom odovzdal protipovodňový vozík štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič. „Pred 3 rokmi dobrovoľní hasiči v Ďurďovom dostali hasičské auto. Protipovodňový vozík je ďalším krokom rezortu vnútra k potrebnému zlepšeniu materiálno – technického vybavenia. Klobúk dole pred ľuďmi v tejto krásnej obci, že dokážu pripraviť vynikajúcu akciu, ktorá priláka tisícky ľudí. Veľmi rád som sem prijal pozvanie, odchádzal som nadšený," neskrýval spokojnosť štátny tajomník Rudolf Urbanovič.

Súťaž v Durďovom

Na slávnostnom akte sa zúčastnila aj štátna tajomníčka ministerstva financií SR Dana Meager. Uviedla, že dane, ktoré občania platia, sa im späť vracajú aj pri takýchto aktivitách, akými je čoraz lepšie vybavenie dobrovoľných hasičských zborov na Slovensku. Pozvanie do Ďurďového prijali aj Zdeno Tarabík, riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Považskej Bystrici a Miloslav Tužinský, vedúci operatívno-technického oddelenia Krajského riaditeľstva HaZZ v Trenčíne.

Súťaž v Durďovom

Financie na kúpu protipovodňových vozíkov boli získané v rámci projektu Aktívne protipovodňové opatrenia, ktorý je financovaný z Kohézneho fondu prostredníctvom Operačného programu životné prostredie. Ministerstvo vnútra SR na projekte taktiež finančne participuje.

Súťaž v Durďovom

Rezort vnútra dobrovoľným hasičom vo všetkých krajoch Slovenskej republiky postupne odovzdá takmer 800 protipovodňových vozíkov. Ich súčasťou je kalové čerpadlo, generátor elektrickej energie, prenosné osvetlenie, povodňové bariéry, elektrické kalové čerpadlo, plávajúce čerpadlo a sada náradia.

 

Súťaž v Durďovom

 

Výsledky 14. kola Slovensko - moravskej hasičskej ligy:

Muži:

Podlužany Ihrište Nedašova Lhota Brumov B Lehota pod Vtáčnikom.

Ženy:

Nedašova Lhota Ihrište Dežerice Nosice Kvašov. Konečné poradie 16. ročníka Slovensko - moravskej hasičskej ligy:

Muži:

Brumov B Stupné Podhorie  Zbora  Ďurďové.

Ženy:

Nedašova Lhota Ihrište Nosice – Žabky  Kvašov  Dežerice.

 

Pridaj komentár

Meno:
Text:
Overovací reťazec:
Facebook ikona Pridajte sa k nám!

Videá

Keď sa hasiči hrajú s vodou

Keď sa hasiči hrajú s vodou
Firefighters fun - play with water and hose....

Hasiči - realny super hrdinovia

Hasiči - realny super hrdinovia
Firefighters - real heroes.  ...

Firefighters - Foto a video

Firefighters - Foto a video
Fotky a video o hasičoch z USA....


webgrafika