Vďaka podpore z EÚ si prevzalo nové vozidlá ďalších 8 DHZO v Prešovskom a Košickom kraji

Autor: Ministerstvo vnútra SR Publikované: 15.05.2019 o 00:00

Dobrovoľným hasičom v 8 obciach Prešovského a Košického kraja boli v dňoch, 14. a 15. mája 2019, odovzdané nové vozidlá Iveco Daily. Nové vozidlá poputujú do obcí v okrese Trebišov a Vranov nad Topľou. V utorok, 14. mája sa slávnostné odovzdávanie uskutočnilo v poobedňajších hodinách v obciach Vyšný Žipov, Jastrabie nad Topľou a v meste Vranov nad Topľou. Nové vozidlá si prevzali zástupcovia DHZO: Vyšný Žipov, Radvanovce, Jastrabie nad Topľou, Juskova Voľa a Kamenná Poruba. Dnes, 15. mája 2019, sa slávnostné odovzdávanie uskutočnilo v meste Trebišov. Nové vozidlá poputujú do obcí Slivník, Vyšný Horeš a Novosad. Slávnostné odovzdávania nových vozidiel sa uskutočnili za účasti ministerky vnútra SR Denisy Sakovej, prezidenta Hasičského a záchranného zboru Alexandra Nejedlého a generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelína Horvátha.

Na celom Slovensku si tieto vozidlá postupne prevezme 365 dobrovoľných hasičských zborov obcí. DHZO dostanú novú techniku v rámci projektu Ministerstva vnútra SR Zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na regionálnej a lokálnej úrovni, ktorý sa realizuje vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Kvalita životného prostredia.

 EU projekty


Zdroj: HaZZ
Foto: HaZZ

01 - Vďaka podpore z EÚ si prevzalo nové vozidlá ďalších 8 DHZO v Prešovskom a Košickom kraji 02 - Vďaka podpore z EÚ si prevzalo nové vozidlá ďalších 8 DHZO v Prešovskom a Košickom kraji 03 - Vďaka podpore z EÚ si prevzalo nové vozidlá ďalších 8 DHZO v Prešovskom a Košickom kraji  

Pridaj komentár

Meno:
Text:
Overovací reťazec:
Facebook ikona Pridajte sa k nám!

webgrafika