Vrtuľníková záchranná zdravotná služba

Pridané 28.09.2011 Autor: ATE
Popisek
AIR - TRANSPORT EUROPE, spol. s r.o. (ATE) prevádzkuje Vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu v siedmich operačných strediskách na Slovensku. S poskytovaním leteckej záchrany má ATE dlhoročné skúsesnosti. Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE je pre slovenských občanov a zahraničných turistov v pohotovosti 24 hodín denne - 7 dní v týždni - 365 dní v roku.

VZZS je súčasťou integrovaného záchranného systému, v prípade núdze je dostupná na tel. číslach 112 a 155.  ATE prevádzkuje tiež vlastný dispečing na telefónnom čísle 18 155. Posádky ATE zasahujú najmä pri úrazoch v horských oblastiach, v lesných terénoch a odľahlých lokalitách, pri dopravných nehodách, záplavách či hromadných nešťastiach. Vrtuľníky sa často využívajú aj pri neonatologických a iných medzinemocničných prevozoch pacientov a transportoch pre transplantačný program. 

V rokoch 1994 - 2010 vykonala ATE v rámci VZZS 11 587 zásahov a jej vrtuľníky nalietali viac ako 13 500 letových hodín. Zásahy uskutočnené ATE v r. 1998 počas záplav na východnom Slovensku boli ocenené Ministerstvom vnútra SR a AIR AMBULANCE Journal v New Yorku. Od r. 2004  je ATE členom EHAC (Európskeho výboru VZZS a leteckej záchrany). V krajinách V4 patrí ATE prvenstvo v lietaní pomocou nočného videnia Night Vision Goggles pri záchranných akciách.

Viac informácii o Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej službe na www.lzs.sk

Fotografie k článku


Počet videní: 7247x / Hodnotenie: 3.7

Súvisiace články

Pridaj komentár

Meno:
Text:
Overovací reťazec: Overovací reťazec

Diskusia

Pridal: Občan15.08.2015 o 04:18  

Až na záchranu nemeckého chlapca v Slovenskom raji, ktorý sa stal peklom. Lietať áno, no nie ku každej boľačke. Občanom netreba ukazovať hrdinské činy, cintoríny sú plné hrdinov a darcov orgánov. Poučenie : žiadne

Facebook ikona Pridajte sa k nám!

Videá

ĎurĎovský výstrek

ĎurĎovský výstrek
Finále SMHL v požiarnom útoku 2012 ...

Fotenie svadobných fotiek hasiča

Fotenie svadobných fotiek hasiča
Polský hasič so svojou nastávaj&uac...

5.Sraz matýskářů-DP 2008

5.Sraz matýskářů-DP 2008
Česká republika: zraz priaznivcov hasičsk...


webgrafika